Dziś ma na koncie szereg inwestycji w Wielkiej Brytanii i nie zwalnia impetu.
Co jest sekretem jej sukcesu?
Jak udało się jej przezwyciężyć strach przed nieznanym?

Co Aga mówi o sobie?

„Jestem dopiero świeżakiem na rynku nieruchomości, gdyż mój pomysł wejścia w tę branżę zrodził się w sierpniu 2018 roku!

Sprawy nabrały szybkiego tempa w momencie odbycia kursu „Pani na włościach” i „Mastermind”. Po dawce tak ogromnej wiedzy i motywacji, że „to się da zrobić” zaczęłam coraz pewniej stąpać na tym gruncie.

Strach przed porażką i niewiedzą poszedł na bok i według kilku moich życiowych motto – „eat elephant in small pieces”, „kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana” zaczęłam po prostu działać!

W ciągu ostatnich 6 miesięcy udało mi się zakupić 2 domy na wynajem w UK.

Pierwszy dom zakupiliśmy z lokatorem wynajmującym (tenant in situ) – bardzo sympatyczny pan, który chce mieszkać na chwile obecna bezterminowo — czyli układ prosty i zachęcający do kolejnych inwestycji 🙂

Drugi dom kupiliśmy do remontu po bardzo okazyjnej cenie, z zamiarem podniesienia wartości poprzez kapitalny remont, kolejny krok to wynajęcie a po 6 miesiącach zrobienie refinansowania, wyciągnięcie kasy na kolejny dom.

Dodatkowo z pracy na etacie w 2019 odłożymy na kolejny dom, więc to da nam kolejne 2 domy na wynajem w 2019.

Nasz „mid term” cel to zakup 2 domów na wynajem w roku aż uzbiera się portfolio 8-10 domów.

Nasz „long term” cel to posiadanie dochodu pasywnego w kwocie £3500£4000 miesięcznie co da nam możliwość powrotu do Polski bez konieczności pracy, jak również spełnienie swoich pasji podróżowania po świecie.

Wszystko się da, tylko trzeba mocno w to wierzyć i po prostu dzialać

 

Notka o autorkach

 

Marta Baczewska-Golik

Podcaster & Agent Nieruchomości

Marta Baczewska-Golik, przedsiębiorca, właścicielka agencji nieruchomości, autorka podcastu Ruszamy Nieruchomości. Pośredniczyła w transakcjach o wartości blisko 80 mln zł dzięki czemu zdobyła ogromną wiedzę i doświadczenie na temat rynku nieruchomości oraz aspektów prawnych.

Pracowała na rynku w kryzysie i na tzw. górce. Wie dokładnie jak szybko i skutecznie sprzedawać nieruchomości niezależnie od sytuacji na rynku. Opanowała do perfekcji przygotowanie nieruchomości do sprzedaży i prowadzenie procesu sprzedaży tak, aby uzyskało wyższą cenę niż ofertowa.

Z powodzeniem podnajmowała i zarządzała apartamentami w Sopocie o wartości 8 mln zł. Jest mistrzem w układaniu biznesu tak, aby móc pozwolić sobie na długie wakacje, podróże, oraz czas dla najbliższych. Zawsze dąży do sytuacji WIN-WIN.

Sama inwestuje w grunty, wierzytelności i obecnie przygotowuje swoją pierwszą inwestycję deweloperską.

 

Marta Smith

Inwestuje w nieruchomości i jest właścicielką sieci hoteli w Walii. W ciągu zaledwie 5 lat udało jej się zbudować portfel nieruchomości w postaci 20 własnych domów na wynajem długoterminowy w UK oraz kilkunastu domów i mieszkań na najem krótkoterminowy w podnajmie.

Jest praktykiem rynku i już dziś gdyby chciała mogłaby spokojnie wieść życie rentierki. Jednak jej energia, chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz wpływanie pozytywnie na lokalną społeczność poprzez tworzenie nowych miejsc pracy są dla niej jak turbina, której nie może powstrzymać.

Często o sobie mówi, że zaczynając inwestować chciała uzyskać wymarzony dochód pasywny, by móc podróżować po świecie, a dzisiaj to coś znacznie więcej. Kocha inspirować innych do osiągania finansowej niezależności.