Poniżej znajdziesz 5 pomysłów na to co możesz robić, by zacząć zarabiać więcej pieniędzy.

Jak pozyskać kapitał na pierwszą inwestycję to pytanie, które wciąż i wciąż się powtarza. Mam wrażenie, że nie ważne ile materiałów na ten temat powstanie płatnych i bezpłatnych zawsze znajdzie się ktoś, kto ponownie je zada. Dlaczego? Bo każdy zaczyna od początku i każdy na początku nie wie od czego zacząć!

Spróbujmy zmierzyć się z tym tematem.

Na wstępie chciałabym tylko powiedzieć, że cudów nie ma i wszystkie opisane tu przeze mnie sposoby same się nie zrobią. Jeżeli myślisz, że podam cie przepis na cudowne pozyskanie kapitału z “energii chmur” to niestety muszę Cię rozczarować. Nie znam takich sposobów. Uwierz mi, że do każdego z nich potrzebne jest Twoje zaangażowanie i praca jaką będziesz musiała w to włożyć.

Zaczynajmy!

Weźmy taki skrajny przypadek:

“Mam zero oszczędności, słabe dochody, słabą zdolność kredytową i generalnie moja sytuacja finansowa nie jest zbyt różowa, a chcę inwestować tak jak wszyscy radzą, tylko jak??? Jak tu zacząć kiedy nic się nie ma???”

Jeżeli utożsamiasz się choć trochę z tym przypadkiem to czytaj dalej.

Tego typu zapytanie mniej więcej tak brzmiące przyszło kiedyś na naszego maila. Było też trochę zabarwione pretensją, którą mogę wyczytać między wierszami w stylu: “Łatwo Wam mówić, ale nie macie tak źle jak ja!”

Zupełnie nie znając tej osoby i odcinając emocje na bok wysnuwam jeden wniosek. Skoro tak masz, to najwidoczniej coś robisz źle, albo jeszcze nie nauczyłaś się “robić pieniędzy” i uwaga nie ma tu na myśli drukowania pieniędzy, tylko kreowania dochodów na takim poziomie, abyś miała na wszystko czego potrzebujesz.

Im więcej robimy webinarów, spotkań na żywo czy innych form kontaktu z naszą społecznością, tym częściej dochodzę do wniosku, że niezbędnym i kluczowym krokiem nr JEDEN na drodze do inwestora jest zdobycie wiedzy: Jak robić pieniądze? Jak nauczysz się je “robić”, to pozyskanie kapitału będzie bułką z masłem!

Dlaczego piszę o “robieniu” pieniędzy, a nie o zarabianiu?

Powód jest bardzo prosty, bo zarabiać pieniądze możesz w pracy i oczywiście wymaga to wysiłku i zaangażowania, ale “robienie” pieniędzy wiąże się z czymś więcej. Wiąże się z kreowaniem sytuacji, które przyniosą Ci dochody, braniem za to pełnej odpowiedzialności i rozwijaniem swojej przedsiębiorczości.

A o to nam właśnie chodzi! Bo bez tych umiejętności jest bardzo trudno zostać dobrym inwestorem. Dlatego zachęcam Cię do włożenia wysiłku w “robienie” pieniędzy, a nie w zarabianie jeżeli poważnie myślisz o inwestowaniu w nieruchomości.

Sposobów na “robienie” pieniędzy jest wiele. Znam całe mnóstwo ludzi, którzy prowadzą różnego rodzaju przedsięwzięcia i zarabiają na nich na różne sposoby. Jednak ja Ci dzisiaj chcę podać przykłady “robienia” pieniędzy w branży nieruchomości. Dlaczego akurat tutaj?

Odpowiedź jest prosta, bo jak nauczysz się zarabiać na nieruchomościach to nawet się nie spostrzeżesz kiedy staniesz się inwestorem. To będzie dla Ciebie naturalny kolejny krok, kiedy będzie wiązać własny lub pożyczony kapitał w znalezionych przez siebie okazjach inwestycyjnych.

Jestem więcej niż pewna, że kiedy nauczysz się zarabiać w nieruchomościach, to pytanie: Jak pozyskać kapitał na pierwszą inwestycję? nawet nie przyjdzie ci do głowy. Dlaczego? Bo okazje i sposoby na ich zakup będą się pojawiać niczym naturalna konsekwencja.

Ponadto zarabiając na nieruchomościach miękko wchodzisz w ten świat poznając jego specyfikę twój lokalny rynek. Dzięki temu naturalnie zaczniesz dostrzegać okazje inwestycyjne. One po prostu będą do Ciebie przychodzić.

 

Teraz przedstawię Ci 5 pomysłów na to co możesz robić, by zacząć zarabiać więcej pieniędzy.

Niektóre z tych pomysłów zupełnie nie będą od Ciebie wymagać wkładu własnego, w inne być może będziesz musiała zainwestować stosunkowo niewielkie kwoty, które naprawdę można zorganizować.

 1. Wyszukiwanie okazji.
 • Potrzebujesz mieć dużo czasu, komputer, internet, telefon i jakikolwiek środek transportu (może być na początek nawet autobus).
 • Potrzebujesz wejść w relacje z inwestorami i zaoferować im pomoc przy szukaniu okazji inwestycyjnych – zdobyć konkretne zlecenia i pod nich szukać w zamian za odstępne.
 • Ta metoda daje ci dostęp do inwestorów, którzy z czasem może zainwestują w twój projekt lub wejdą z Tobą w spółkę.

2. Zarządzanie projektem.

 • Dobrze jest mieć doświadczenie w remontach, w branży budowlanej.
 • Możesz świadczyć usługę zarządzania i pilnować projektów inwestycyjnych w zamian za wynagrodzenie.
 • Ta metoda daje ci dostęp do inwestorów, którzy z czasem może zainwestują w twój projekt lub wejdą z Tobą w spółkę

3. Obrót nieruchomościami.

 • Dobra metoda dla totalnego “żółtodzioba” – zatrudnij się w dobrym biurze nieruchomości, a tam przejdziesz dobre szkolenie z zakresu obrotu nieruchomościami od strony prawnej.
 • Możesz się uczyć i obserwować rynek, uczyć się na transakcjach swoich kolegów z biura.
 • Świetny sposób na zdobycie wiedzy i doświadczenia o twoim lokalnym rynku – jak się specjalizujesz w swoim rynku to nigdy nie popełnisz błędu inwestycyjnego.
 • Dobra droga do inwestorów – możesz zostać ich dostawcą okazji i tym samym budować z nimi relacje i zaufanie.

4. Podnajem.

 • Metoda, która może już potrzebować jakiegoś niedużego zaangażowania gotówki np. w odświeżenie mieszkania, zorganizowanie dodatkowego pokoju, kaucje dla właścicieli itp.
 • Jest to pomysł na stały przepływ gotówki dzięki któremu możesz zbudować swoją zdolność kredytową.
 • Jest to sposób dotarcia do tzw. biernych inwestorów, którzy kupują i nie chcą się w ogóle tym zajmować – to są idealne osoby do przyszłej współpracy, jak Tobie zaufają to niewykluczone, że zainwestują w Twój projekt lub udzielą Ci pożyczki.

  5. Przekształcenia nieruchomości.

 • Jeżeli należysz do tych osób, co to są w stanie w urzędzie dosłownie wszystko załatwić, to uwierz mi ta praca będzie dla Ciebie – pomoc przy załatwieniu wszystkich niezbędnych dokumentów do przekształcenia lokali mieszkalnych w użytkowe, czy ziem rolnych w budowlane jest bardzo dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. Takie usługi są bardzo pożądane na rynku. Niewiele osób je wykonuje, a zdobyte dzięki temu doświadczenie – bezcenne!
 • Jest to zupełnie bezkosztowa droga do zbudowania bardzo wartościowej sieci kontaktów i zdobycia bezcennego doświadczenia. Mając takie transakcje w swoim portfolio z pewnością pomoże Ci w zdobyciu zaufania inwestorów, którzy z przyjemnością powierzą Ci swoje pieniądze

Wszystkie opisane wyżej sposoby sprawią, że wejdziesz na ścieżkę inwestorską bardzo szybko. Zaangażowanie się w projekty branżowe niesie za sobą szereg plusów. Dzięki zwiększeniu swoich zarobków:

 • zbudujesz sobie zdolność kredytową,
 • zdobędziesz zaufanie i wiarygodność inwestorów,
 • rozbudujesz sieć kontaktów,
 • zdobędziesz bezcenne doświadczenie,
 • nauczysz się kreować dochody z nieruchomości co jest kluczowe jak chcesz z sukcesem inwestować,
 • poznasz swój rynek lokalny,
 • nauczysz się rozpoznawać okazje inwestycyjne,
 • nauczysz się szukać okazji,
 • zdobędziesz bezcenne doświadczenie.

Jak widzisz nie ma drogi na skróty. Bynajmniej ja jej nie znam. Jednak mimo to skoro wciąż to czytasz, to mam nadzieję, że przekonałam Cię, że naprawdę warto od samego początku świadomie kierować swoimi krokami, które mają Cię doprowadzić do inwestorskiej kariery.

Jeżeli chcesz jeszcze więcej wiedzy to zachęcam Cię do zakupu nagrania szkolenia jakie prowadziłyśmy na żywo. W szkoleniu tym rozszerzamy temat jeszcze bardziej i idziemy o krok dalej. Dokładnie omawiamy nasze sposoby na poszukiwanie inwestorów, nawiązywanie z nimi współpracy i sprawianie, że chętnie inwestują w nasze projekty inwestycyjne.

Głodna wiedzy? Kliknij poniżej i odbierz dostęp do szkolenia!

O autorce

Marta Baczewska-Golik

W branży od 2008 roku. W tym czasie obróciła nieruchomościami o wartości kilkudziesięciu milionów zł. Najem na doby robiła wtedy, kiedy jeszcze airbnb nie istniało, a booking wysyłał fax z potwierdzeniem rezerwacji 🙂 Bogaty wachlarz własnych i jej klientów doświadczeń dziś pozwala jej dostrzegać na rynku trendy, okazje i dobre inwestycje.